Interpack 2017: Polilaktydowe dodatki w ofercie Sukano i Total Corbion PLA

Spółki Sukano oraz Total Corbion PLA poinformowały o powiększeniu oferty firmy Sukano w zakresie funkcjonalnych i optycznych masterbatchy PLA, które poprawiają właściwości polilaktydu.

Obie spółki są rynkowymi liderami w zakresie rozwiązań opartych na polilaktydzie – Sukano jest producentem masterbatchy, podczas gdy Total Corbion jest dostawcą biotworzywa pod marką Luminy w odmianie standardowej oraz o wysokiej odporności cieplnej. Nowe masterbatche, które dostępne będą w ofercie Sukano, oparte będą właśnie na tej marce PLA.

Oferta masterbatchy PLA firmy Sukano obejmuje dodatki funkcjonalne poprawiające właściwości mechaniczne, nadające właściwości antystatyczne czy antyblokujące, jak również dodatki koloryzujące.

Dzięki wprowadzeniu nowej oferty masterbatchy przetwórcy pragnący zastąpić tworzywa konwencjonalne bardziej ekologicznym polilaktydem mogą teraz uzyskać produkt końcowy o wysokich właściwościach, nie odbiegających od wyrobów z tworzyw tradycyjnych.

Kompostowalne i biopochodne biotworzywo Luminy PLA jest produkowane przez Total Corbion PLA z trzciny cukrowej.

Nowe rozwiązanie w zakresie masterbatchy PLA można obejrzeć podczas targów Interpack 2017 na stoisku firmy Total Corbion PLA (hala 9, stoisko G03).