Interpack 2017: Bio-Fed ze specjalną ofertą biotworzyw dla rynku francuskiego

W tym roku firma Bio-Fed po raz pierwszy prezentuje swoją ofertę produktową podczas targów Interpack w Düsseldorfie. Spółką z siedzibą w Kolonii wchodząca w skład Akro-Plastic GmbH ze szczególną uwagą koncentruje się na potencjalnych odbiorcach z Francji, gdzie zachodzi obecnie ważna, proekologiczna zmiana na rynku. Jedną z konsekwencji nowego prawa kształtującego zmienione uwarunkowania dla szeroko pojętego obszaru energii jest wprowadzenie z dn. 1 stycznia zakazu stosowania tradycyjnych toreb tworzywowych do przenoszenia owoców i warzyw oraz folii do pakowania przesyłek wykonanej z tworzyw konwencjonalnych. W przyszłości będą one musiały być biopochodne i ulegać biodegradacji w kompostownikach domowych.

– Rozszerzyliśmy naszą ofertę dla rynku francuskiego, uwzględniając nowe i wysoko innowacyjne produkty opracowane z myślą o francuskim rynku folii – mówi dr Stanislaw Haftka, dyrektor sprzedaży w Bio-Fed.

Nowe produkty obejmują odmiany M·VERA B5024 i B5025 zawierające wysoką zawartość biopochodnych surowców. Obie odmiany są przeroczyste i kompostowalne w warunkach domowych, co czyni je idealnym materiałem do produkcji toreb na warzywa i owoce.

Z ofertą firmy Bio-Fed można zapoznać się podczas targów na stoisku G05 w hali 9.