FKuR Polymers rozszerza ofertę o nowe odmiany TPE i bio-TPE

Niemiecki kompounder, spółka FKuR Polymers, rozszerzyła swoją ofertę w zakresie kompoundów poliolefinowych i elastomerów termoplastycznych przeznaczonych do przetwórstwa w procesach formowania wtryskowego i wytłaczania. Portfolio spółki zawiera obecnie różne odmiany TPE oparte na SEBS i SBS, jak również biopochodne TPE z wysoką lub bardzo wysoką zawartością surowców odnawialnych.

– Elastomery termoplastyczne są przedmiotem zainteresowania spółki od momentu jej założenia w 2015 roku – powiedział Christian Dohmen, dyrektor zarządzający firmy. – Teraz możemy dostarczyć na rynek te strategiczne materiały. Na przykład oparte na SBS i SEBS tworzywo Macoprene S dostępne jest w zakresach twardości od Shore A20 do Shore D40. Następne są TPE oparte na SEEPS.

– Jednym z celów rozwojowych FKuR Polymers jest produkcja biopochodnych TPE – dodaje Patrick Zimmermann, współzarządzający firmą. – Pierwszym rezultatem w tym zakresie była prezentacja podczas ostatnich targów K odmian tworzywa Terraprene o wysokich klasach twardości, w których zamieniliśmy 90 proc. zawartości z surowców tradycyjnych na surowce odnawialne. Obecnie chcemy osiągnąć podobny wynik także w przypadku miększych odmian. Staramy się przy tym zawsze podążać za potrzebami naszych klientów, aby obok standardowych odmian dostarczać im produkty ściśle dopasowane do potrzeb.

Przedstawiciele spółki podkreślają, że udział w targach K 2016 był dla FKuR bardzo ważny.

– Zauważyliśmy ogromne zainteresowanie tworzywem bio-TPE – mówi Dohmen. – Wróciliśmy z targów z dużą liczbą specyficznych zapytań, co potwierdza słuszność obranego przez nas kierunku rozwoju.

FKuR Polymers GmbH, producent TPE, bio-TPE oraz specyficznych kompoundów poliolefinowych, jest częścią FKuR Group, spółki działającej w obszarze rozwoju i produkcji biopochodnych i biodegradowalnych kompoundów.