Barwniki PolyOne dla biotworzyw z certyfikatem Vinçotte

Spółka PolyOne poinformowała o uzyskaniu certyfikatu OK compost HOME belgijskiej firmy Vinçotte dla koncentratów barwiących OnColor BIO. Dzięki temu producenci opakowań biodegradowalnych, którzy zdecydują się na zastosowanie barwników PolyOne będą mogli zaoszczędzić czas i ograniczyć koszty związane z testowaniem produktów w zakresie kompostowalności w warunkach domowych.

Jednocześnie PolyOne jest pierwszym producentem środków barwiących, który uzyskał certyfikat OK compost HOME dla całego portfolio barwników kompatybilnych z tworzywami biodegradowalnymi.

– Nasze barwniki OnColor BIO zostały opracowane specjalnie po ty, aby pomóc naszym klientom w dostosowaniu się do nowych, rygorystycznych regulacji w zakresie kompostowania domowego – mówi Christoph Palm z PolyOne. – Połączenie naszej zaawansowanej technologii barwienia z biotworzywami ogranicza ryzyko i koszty procesu testowania i pozwala przetwórcom na czerpanie pełnych korzyści z uczestnictwa w rozwijającym się rynku toreb i opakowań nadających się do kompostowania domowego.

Dzięki uzyskaniu certyfikatu Vinçotte, barwniki OnColor BIO zyskały potwierdzenie zgodności z nowymi normami, jak np. francuska dyrektywa dotycząca zmiany profilu energetycznego kraju. Zgodnie z nowym ustawodawstwem, od stycznia 2017 roku we Francji torby jednorazowe o grubości poniżej 50 mikronów, przeznaczone do pakowania owoców i warzyw, będą musiały spełniać standard T51-800 dla kompostowania domowego.

Barwniki OnColor BIO dobrze sprawdzają się w połączeniu z biotworzywami w wielu aplikacjach. Dostępne są w pełnej palecie kolorystycznej i nie zakłócają rozkładu organicznego biopolimerów bazowych.